🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Dva pokoje v jedné místnosti – jak na to, aby to fungovalo

Dva pokoje v jedné místnosti – jak na to, aby to fungovalo

Nároky na živobití se mění. Co bylo dříve považováno za standard a za velmi kvalitní zpracování, dnes vychází z módy a už to nestačí. Dříve se stavělo vše na jednotlivé pokoje. Každý byl vyhrazen na něco jiného. Na takové uspořádání však bylo potřeba mnoho prostoru. To je dnes už nemyslitelné.

Pozemky se kupují výrazně menší než tomu bylo kdysi, také rekonstrukce původních objektů zasahuje do již nevyhovujícího uspořádání. V případě malých bytů či nečekaného narození dalšího potomka nás nutí daleko víc řešit místo k žití a finance s tím spojené. Ne každý se může přestěhovat do většího. Ne vždy je to však otázka peněz. Ale téměř každý, má možnost stávající stav svého domova změnit. O čem je řeč? Jak využít místo na maximum? Jedná se zde o slučování pokojů různých využití do jedné místnosti.

Když například zbouráte zeď mezi koupelnou a záchodem získáte mnohem víc možností, jak sanitární techniku uložit. Jeden velký dětský pokoj také působí vzdušněji než dva malé. A co teprve, když přesunete kuchyni do obývacího pokoje. Získáte hned jednu celou místnost navíc. Samozřejmě, že to nejde udělat vždy. Ale pokud ano, většinou na to majitel přistoupí. Tak se děje i v případě mnohých rekonstrukcí.

Ale nenechte se mýlit. Dnešní trend je takový, že i v případě nové výstavby domu se místnosti spojují. Hlavně se buduje kuchyně spojená s obývacím pokojem a jídelnou.

Je však třeba myslet na to, že vše musí spolu ladit a do sebe zapadat jako celek, aby to fungovalo, vypadalo dobře a vám se příjemně bydlelo.

Nikdy nepromýšlejte jednotlivé kroky zařizování pokoje na samotné úseky. Pokud už vše bude v jedné místnosti, musí to vypadat jako čirý záměr. Nesmíte nechat případné návštěvníky na pochybách, že šlo o souhru náhod a ten černý jídelní stůl se jinam nevešel, a proto v bílém pokoji působí rušivě. Na co si tedy dát pozor?

Nesmíte zapomenout, k čemu co slouží

• Je nutné mít na paměti, že v kuchyni se primárně vaří a peče a v obývacím pokoji odpočívá, konverzuje s rodinou a přáteli a konají se jiné sešlosti apod. To je důležité především u výběru materiálu, ale také třeba u optického rozdělení místnosti, které dosáhnete umístěním baru nebo kusů nábytku.

• Pokud často vaříte a rádi jíte, víte, že se z kuchyně linou všelijaké zápachy, ať líbivé či nikoliv, v ovzduší poletuje mastnota, a také provoz vykazuje určitý hluk. A toho nádobí co se nasbírá. U televize zase skladujeme hromadu knih, časopisů a dek. Už jste přemýšleli nad tím, kam to vše uklidíte až dorazí nečekaná návštěva?

Naštěstí má vše řešení. Nádobí se uklidí do myčky, o pachy se postará kvalitní digestoř s vývodem směrem ven a většímu ulpívání tuku zabráníte indukční deskou. Knihy a drobné předměty lze schovat do ozdobných vaků a krabic.

Vše musí ladit a jít ruku v ruce

• Při výběru materiálu berte v potaz, že se podlaha v kuchyni často ušpiní, poleje a zacáká. Občas vám vypadne nůž z ruky a rozsypou se těstoviny po podlaze. Je tedy vhodnější použít tvrdý odolný materiál po celé ploše místnosti a pod konferenční stůl položit kusový koberec. I co se týká barev a struktur materiálu – volte stejné nebo dosti podobné. Jen tak bude vše působit čistě a jednotně. Slaďte i textil. Uvidíte, že i promýšlení nejmenších detailů, ve výsledku udělá velké divy.

• Výmalbu volte spíše neutrální a odvažte se v dekoracích. Ty je vždy jednodušší vyměnit než dvířka kuchyňské linky a celou sedací soupravu k tomu.

Důvodů proč do toho jít je několik

Napadlo vás co lidi vede k tomuto kroku spojení? Kromě ušetření místa, se získá čas strávený s rodinou. Už nebude kuchař a hostitel oddělen od zbytku skupiny, protože vaří v kuchyni. Nyní u přípravy pokrmu je stále v centru dění. Matka má dohled nad svými ratolestmi a děti nejsou bez dozoru. Předchází se tím také mnoha zraněním. Přináší to jak výhody tak nevýhody. Ale tak je tomu vždy. Chce to jen vše řádně promyslet. Pokud nevíte jak na to, požádejte odborníka o pomoc.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.