🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Jak na správně osvětlení místností

Okny krásně prostupují sluneční paprsky. Dny jsou již dlouhé, a tak potřeba svítit je čím dál tím méně. Avšak stačí, aby se trochu ochladilo, přišla průtrž mračen nebo jen vaše povinnosti trvají déle do noci a už saháte po vypínači. Většina z vás má v pokoji jedno hlavní světlo a maximálně jednu malou schovanou lampičku.

Jak na správné osvětlení místnosti

 

Na každou činnost, kterou provozujete, je však zapotřebí jiný typ osvětlení. Čekáte velkou návštěvu, rozsviťte stropní lustr. Potřebujete se stočit pod deku a jen oddychovat? Postačí malá lampička nebo stojací světlo. Potřebujete místnost naopak ztlumit? Zapněte LED pásky schované za nábytkem.

  • Lustr - centrální osvětlení

  • Lampy a lampičky – dodatečné osvětlení

  • Led pásky – skryté možnosti osvětlení

  • Jiné možnosti – akvária, terária a svícny

Lustr jako designový prvek

Osvětluje celou místnost. Měli byste tedy volit natolik velké světlo, aby ozářilo každý kout. U lustru můžete zvolit nápaditý design. Křišťál, koule nebo atypický tvar. Ale vždy tak, aby vše spolu ladilo. Lustr musí splynout a zapadnout se zbytkem zařízení v pokoji. Ať už jde o obývací pokoj nebo jídelnu. Lustr řadíme mezi centrální osvětlení. Za to však pokládáme i bodové osvětlení po celém stropu místnosti.

Lampy a lampičky kam se podíváš

Mezi tento typ svítidel se řadí veškerá, která podporují centrální osvětlení. V některých okamžicích jej i nahrazují. Jste vášnivým luštitelem křížovek, rádi se věnujete ručním pracím nebo si čas od času přečtete oblíbenou knihu? Sedněte si do křesla, uvelebte se a nezapomeňte na zapnutí vhodného osvětlení. Zabráníte tím únavě očí a jejich poškozování.

Osvětli si oblíbený obraz

V dnešní době se velmi často používají tzv. LED pásky. Jde o tenké lepicí pásky, které lze šikovně schovat za rám obrazu, pod poličku nebo za hranu konferenčního stolku. Pásky zapojíte buď do sítě nebo koupíte baterie. Přinášejí příjemný prvek do prostoru. Krásně doladí atmosféru. Často jsou k dispozici se stmívačem nebo svítí v mnoha rozličných barvách. Navíc jde o velice úsporné řešení.

Nezapomeňte na domácí zvířata a na osvětlení zdarma

Milovníci zvířat milují v podstatě jakékoli zvíře. V mnoha domovech najdete akvarijní rybičky, agamy, hady a jiné obojživelníky a plazy v teráriích. I z těchto skleněných obydlí zvířat prostupuje do místnosti světlo. Lze jej tak využít jako dodatečné osvětlení u sledování filmu.

A nezapomeňte na svícny. Takové svícení je skoro zadarmo. Navíc to působí romanticky. A pokud zvolíte svíčku s přidanou vůní, provoníte si celý domov.

 

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.