Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Několik příkladů, jak vytvořit jídelnu v malém bytě

Několik příkladů, jak vytvořit jídelnu v malém bytě


Pro mnohé z nás, mít samostatnou jídelnu je zdánlivý sen, o kterém si můžeme nechat jen zdát. Zvláště pokud bydlíte v jednom z městských bytů, které nebývají příliš velké. Ale opak je pravdou! Dokud se tyto sny nestanou skutečností, málo kdo uvěří. Splňte si tento malý sen s těmito jednoduchými způsoby a vytvořte stravovací prostor tak, aniž byste odebrali značnou část vašeho domu. Nyní můžete bez obav pozvat svou rodinu, nebo přátelé k večeři.

Vysoko nad zemí

Pokud nemáte možnost plnohodnotného stolu, takzvaný snídaňový bar bude dokonalým způsobem, jak zajistit jídelní stůl ve velmi malém prostoru. Tento stůl se skládá z jedné dřevěné desky, upevňovacího materiálu a nějakého například okrasného kování. “Polici” můžete zavěsit pod okno, nebo na zeď naproti kuchyňské lince, kde vytvoříte dokonalé místo pro posezení s přáteli či pití ranní kávy. K tomuto stolu vybírejte barové židle, které jednoduše zastrčíte pod stůl.

Dva v jednom

Jestliže se vám ani dřevěná police nevejde do kuchyně, je nejlepší vybírat takové kusy nábytku, které vám poslouží k více účelům. Myšlenkou je kuchyňský ostrůvek, který lze použít pro více možností jako je příprava jídla, skladování a také jídelní plocha. Po přípravě jídla veškeré kuchyňské náčiní odložte do polic pod ostrov a máte krásný jídelní prostor. Kuchyňské prostory se prodávají ke kuchyňským linkám, nebo si jej můžete dokoupit v různých rozměrech.

Trocha neviditelnosti

Pro nejmenší kuchyně, mít jídelní stůl, který se dá sklopit a naopak úplně schovat, je nejlepší kombinací a kompromisem, jak nezanechat vaši kuchyň omezenou. Tímto třetím a nejjednodušším způsobem je opět víceúčelový nábytek s neviditelným stolem. Jedná se o skříň, která má uvnitř dvířek uschovanou podpěrnou nohu. Skříňku stačí pouze otevřít a vyklopit nohu. Tento způsob je velmi cenově dostupný a velmi snadno se instaluje.

Využití rohu

Pokud máte k dispozici roh, který plánujete využít k úložnému prostoru, zvolte nízké rohové skříňky, které lze zároveň využít jako lavičky. Využitím lavičky uberete méně prostoru a ještě vyřešíte úložný prostor pro mnoho věcí. A nejen to, s přidáním několika polštářů, přinesete do kuchyně větší pocit tepla a charakteru. Stůl doporučujeme zvolit kulatý.

Stravování je jedna z hlavní činností každodenního života, proto mít aspoň malý kousek místa, kde můžete sedět, relaxovat a vychutnávat si své jídlo je přímo k nezaplacení

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.