Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Zařiďte si interiér jako z časopisu! Se symetrií to zvládne každý

Zařiďte si interiér jako z časopisu! Se symetrií to zvládne každý

Lidská tvář, sněhové vločky a jiné - spoustu věcí kolem nás jsou na první pohled symetrické, potom tedy není divu, že naši pozornost přitahují věci téměř s totožnou podobností, i včetně interiéru. Jestliže máte interiér vybavený v minimalistickém, viktoriánském či jiném stylu, symetrie vždy pomůže každému interiéru k vyrovnanému a plnohodnotnému vzhledu. Ať už se stěhujete a chcete nábytek rozmístit tak, aby nepůsobil chaoticky, symetrie vám může pomoci. Máme pro vás několik tipů, proč zapracovat na symetrii ve vašem obydlí.

Formální symetrie

Formální symetrie v interiéru má za úkol obléci prostor. Obě strany místnosti by měly být takzvaně zrcadlové, tedy stejné. Formální symetrie může patřit do každé místnosti, proto jsme pro vás vybrali jídelnu, která je srdcem domova a spojuje celou rodinu. V této místnosti můžete vyzkoušet pověsit obrazy na obou stranách, tedy naproti sobě. Pokud máte malý prostor, využijte lampy či větší květináče. Zapamatujte si, že čím více předmětů se v místnosti na každé straně opakuje, tím více formální symetrie získáte.

I s malým rozpočtem dosáhnete řádné symetrie

Jestliže nechcete investovat velkou část vašich peněz do drahého nábytku, postačí vám drobnosti, které mohou vypadat velmi elegantně. Pokud milujete bílou v kombinaci s černou, využijte toho a namalujte na vaši nejdelší zeď v obývacím pokoji vertikální silné černé pruhy. K této zdi bude ideální umístit pohovku v bílé barvě a po stranách pohovky by měly být umístěné koncové stolky, na nich jsou umístěné černobílé lampy, které zdůrazní nádherný symetrický prostor.

I malý prostor může být harmonicky symetrický

Symetrie je dokonalým pomocníkem i v malém a pochmurném prostoru. Pokud vám to prostory dovolují, doporučujeme vaši pohovku umístit pod okno a nad ni pověsit jednobarevné závěsy sahající až na zem. Vedle závěsů zavěste z každé strany jeden obraz, který by měl být v úrovní očí, když si stoupnete a především v neutrální barvě. I polštáře na každé straně pohovky budou důležité. Nezapomínejte, že i zde platí zrcadlové pravidlo. Polštáře použijte na obě strany pohovky, nikoliv po celé šíři.

Eklektické prostory

Milujete eklektické prostory? A víte, že symetrie ukotvuje tento styl interiérového vybavení? Zde začneme tím, že určíme na každé straně místnosti nějakou symetrii obrazů - uměleckých děl či fotografií. I když se nejedná o identické položky, symetrií veškeré věci k sobě přibližujete. Symetrii můžete docílit i v případě, že máte na každé straně místnosti rozdílnou pohovku. K tomu vám mohou pomoci právě obrazy, které budou umístěné nad pohovkami. Pro dosažení vyváženého a symetricky přizpůsobeného pokoje použijte alespoň dvě stejné lampy, které stojí na koncových stolcích u pohovky. Symetrie je jeden ze způsobů, jak přidat do domácnosti vyváženost a harmonický pocit. Nebojte se ji, je to jeden z bytových designů, které lidské oko miluje.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.