Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Hezčí koupelna – snadno a rychle

Hezčí koupelna – snadno a rychle

Nastěhovali jste se do nového a stále jste ani po měsících bydlení nedosáhli příjemného zatepleného pocitu? Necítíte se jako doma? Dokola uvažujete nad tím, co udělat jinak a řešení je tak jednoduché. Stačí pokoji dodat pár detailů, které doladí zbytek.

Opomíjenou místností je často koupelna. Přitom tam trávíme docela dost času. Odhalujeme zde své tělo, někdy i duši, zkrášlujeme se a občas se zde potkáme v choulostivých chvílích s partnerem. Jindy zde dětem připravíme vanu plné voňavé pěny a matky se zde zavírají před dětmi, kradou si čas pro sebe samé.

Koupelna je místo, kde se musíme cítit dobře, útulně. Prakticky by nás mělo přímo vybízet k tomu, nechat se svést a plně se pokoji odevzdat. K navození dobrého pocitu stačí doplnit pár drobností a i vaše oáza čistoty bude připravená.

Tipy k oživení koupelny

Co většinou najdeme v místě jako je koupelna. Vana, sprcha, umyvadlo. Nějaká skříňka, možná polička. Koš na prádlo a občas i velké zrcadlo. Na doplňky se tu moc nehraje. Sjednocení barvy je také zakázané slovo. Co takhle to zkusit jinak? Podívat se na pokoj jako na kterýkoliv jiný. Tedy je nutné jej vyzdobit.

Na zem tedy položte koberec. Máme na mysli kusový koberec. Barevný krásně rozbije prostor. Pokud můžete, umístěte tam kulatý tvar s výrazným vzorem. Dobře také poslouží květiny. V případě velkého okna se zaměřte na živé druhy. Osázejte si pěkný truhlík a nezapomeňte na pravidelnou zálivku. Jsou však také koupelny, které nemají okno žádné. Ty bývají často viděny v panelákových bytech a činžovních domech. Tam volte spíše květinu umělou. I ta nadělá hodně parády. Stačí ji čas od času osprchovat a bude stále krásná. Oživí interiér a přinese do něj svěží vzduch.

A znáte jutový koš? Přírodní nádoba na špinavé prádlo? Jde o ruční práci, která dodá nádech přírody i vašemu domovu. Neutrální barvy koše pak můžete kombinovat prakticky s čímkoliv.

Zapomeňte na nudnou bílou a dodejte místnosti nový vzhled. Vymalujte jednu zeď, skříňky nebo rovnou všechny zdi výraznou sytou barvou. Vínová, zelená, modrá, červená – ty dodají ten pravý šmrnc. Pokud chcete něco trvalejšího, vyměňte obklady nebo dlaždice

Barevné květináče jsou in

Pokud nemáte kuráž na tak drastickou proměnu, stačí, když barevně sjednotíte doplňky. Ručník, držák kartáčku, mýdlenka. To vše udává charakter. Pomoci si můžete i velkým zrcadlem. Jak vybrat to nej se dozvíte zde. Proč se spokojit s málem? Větší je lepší. Prostor opticky zvětší a projasní. A zde stejně jako u koberce platí, že zajímavý kulatý tvar. Dodá luxusní vzhled a přitáhne pozornost.

K jedinečnému vzhledu přispěje i netradiční držák ručníků. Takový starý žebřík, židle upevněná ke zdi nebo designové háčky.

Neopomíjejte tak důležitou místnost, jakou koupelna je. Ráno z vás udělá krásku a večer si v ní příjemně naladíte na odpočinek v posteli.

Pokud však přemýšlíte o celkové rekonstrukci vaší koupelny, je důležité si udělat rozpočet. Pokud zjistíte, že Vám aktuálně naspořené peníze nestačí a budete přemýšlet o různých druzích financování, tak se nejdříve podívejte na recenze nebo srovnání půjček.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.