🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Jak nedělat svůj domov menším, než ve skutečnosti je

Jak nedělat svůj domov menším, než ve skutečnosti je

Neustále někde čtete, že se dnes pěstuje minimalismus a domov má působit svěžím dojmem? Vy se pak vždy podíváte po místnosti a nevíte si rady. Rádi byste toho také dosáhli? Pak se stačí na byt podívat očima odborníků. Možná děláte nepatrné chyby, které když odstraníte, bude i váš domov působit jako jeden velký vzdušný prostor a nebudete si připadat jak v malé kleci.

Některé tipy jsou drobnosti, které snadno zakoupíte, upravíte nebo vyrobíte. Do jiných budeme muset investovat více. Avšak věřte, že i kdybyste na změnu měli čekat třeba dva tři měsíce, vyplatí se to. Útulný domov, ve kterém budete jako rodina trávit spoustu času, je podmínkou pro spokojené bytí. Když se ještě povede, že využije každou místnost do posledního koutku, ale zároveň jej nezaplníte nepotřebnými věcmi, budete mít vyhráno. Inspirujte se módními a designovými časopisy, internetovými magazíny a jednotlivými články, jak na to. I my je pro vás sepsali.

5 tipů, k úpravě pokoje

1. Výrazné zdi

Pokojům s bílými stěnami odzvonilo. Je fajn je oživit, ale nic se nemá přehánět. Zapomeňte na křiklavou červenou po celé ploše omítky a na tapety, kam se podíváš. Jedna stěna a dost. Většinou je to ta, na kterou chceme přitáhnout naši pozornost. Zvolte tedy jeden odstín či spíše jednodušší motiv tapety a zvýrazněte jimi prostor. Velmi divoké vzory, např. květinové, jsou moc dráždivé a rychle se okoukají. Tady sáhněte po jemnosti. I tak docílíte kýženého výsledku.

2. Výrazná podlaha

Tady platí jednoduchá rovnice. Velká místnost = velký koberec. Malý koberec uprostřed rozměrné plochy velmi škodí. Opticky zmenšuje. Pokud nemáte aktuálně na větší, ponechte místo raději prázdné.

3. Příliš tmy

Jedno stropní osvětlení, případně stojací lampa v rohu. To je skutečnost mnoha obývacích pokojů. Jenže, opět toto rozmístění světla vede k vizuálnímu zmenšení proporcí. Jestliže chcete vystihnout krásu svého dokonale zařízené ložnice, kuchyně, pánského pokoje (dosaďte si to své), musíte jej řádně nasvětlit. Minimálně tři žárovky rozmístěné každá v jiném koutu a k tomu stropní světlo. Tak se bude odrážet a nikde již nebude příliš tmy. Můžete použít i trik se zrcadly.

4. Stísněný prostor

Komoda po babičce, knihovna po dědečkovi, nový konferenční stůl, sedací souprava, druhá knihovna … je to i váš případ? Jak na vás působí pobyt v takovém prostředí? Stísněně? Snažte se neobklopit nábytkem každou stěnu. Okna by měla zůstat vždy lehce přístupná. Propojíte tak venek s vnitřkem a vše bude působit vzdušněji a hlouběji.

5. Hnědá sem a hnědá tam

Jistě jste velmi pyšní na to, jak dokážete všechno sladit dohromady. Hnědá postýlka, hnědý koberec, hnědá deka. Šlechtí vás, že máte trpělivost shánět věci v určitém odstínu. A jistě to stojí hodně námahy a hodiny hledání na internetu. Ale podívejte se schválně na desénový obrázek pokoje. Co vidíte? Ano, doplňky. Takové, které se absolutně nehodí. Růžový puntíkovaný polštář v námořnickém dětském pokoji? Zelená předložka v bílé koupelně? Proč myslíte, že tomu tak je? Jde o roztříštění obrazu. Aby vše nesplývalo v jeden nepřehledný celek, musíte jej rozbít. Stačí něco zcela jinak vzorovaného a barevného a uvidíte ten wow moment.

Stačí, když si vyberete jednu z nabízených možností. Realizujte ji prvně v jedné místnosti. Uvidíte, jak se vám to bude líbit. Pak můžete pokračovat v dalších. Svěží vítr přivane i k vám.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.