🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Zařizujete dětský pokojíček?

Zařídit dětský pokojíček určitě není jen tak. Stojí-li i před vámi tento úkol, pak se rozhodně není čemu divit, pokud máte obavy pochybnosti. Možná máte spoustu otázek, na které se marně snažíte najít odpověď. Jaké zvolit barvy? Jaký vybrat nábytek? Co v pokojíčku nesmí chybět? Jak ho zařídit bezpečně a útulně? Ufff, je toho docela dost, viďte? Ještě než začnete propadat panice, přečtěte si náš dnešní článek. Ukryli jsme do něho několik tipů, které se vám při zařizování dětského pokojíčku určitě budou hodit!

Zařizujete dětský pokojíček? Máme pár tipů, které se vám budou hodit!

Základem je kvalitní postel

Do dětského pokojíčku jednoznačně patří postel. Při jejím výběru věnujte pozornost její kvalitě. Pamatujte, že dětské tělíčko neustále prochází vývojem a vaším úkolem je zajistit dítěti maximum pohodlí. Pouze vhodně zvolená postel doplněná o odpovídající rošt a kvalitní matraci představují záruku pohodlného, plnohodnotného a ničím nerušeného snění.

Dětské postele jsou různorodé. Pro nejmenší děti jsou vhodnou volbou postele ve tvaru autíčka, případně zámku s věžičkou pro malé princezny. Svým designem děti upoutají a přechod z postýlky do tzv. velké postele pak pro ně nebude tak náročný. Naopak se budou na spánek ve své velké posteli těšit.
Psací stůl a židle se hodí od útlého věku

Stůl a židle

Dalším nepostradatelným vybavením dětského pokojíčku je stůl a židle. Tahle kombinace má své čestné místo i v pokojíčku menších dětí, které třeba ještě ani nechodí do školy. I tak si u stolu mohou kreslit, modelovat nebo hrát s oblíbenými hračkami. Chcete-li stůl, který se dokáže přizpůsobit věku, a potřebám vašeho dítětem doporučujeme vsadit na tzv. rostoucí stoly. Ty rostou zároveň s dítětem a dokážou mu nabídnout přesně to, co v daném věku potřebuje.

Zvýšenou pozornost věnujte výběru židle. V jednom z našich předchozích článků jsme se věnovali radám, jak dětskou židli správně vybrat a na co si při jejím výběru dávat pozor.
Nezapomeňte na dostatek úložného prostoru

Úložný prostor

Ani úložné prostory nesmí v pokojíčku vašich ratolestí chybět. Děti je využijí nejen pro uložení oblečení, ale i hraček, knížek a jiných drobností - například plyšových hraček. Samozřejmostí je šatní skříň doplněná o praktickou a prostornou komodu. Na uložení hraček jsou oblíbené speciální sestavy, do kterých lze vložit barevné boxy. Sestava pak slouží jako praktický i estetický prvek.

Zařizujete-li pokojíček pro starší dítě, myslete i na úložné prostory u psacího stolu. Nedisponuje-li stůl šuplíky, nebo pokud šuplíky dítěti nestačí, vsaďte na tzv. kontejnery, které jsou zpravidla na kolečkách, a dá se s nimi snadno manipulovat.
Veselé barvy všude kolem

Barvy a fantazie

Kde jinde se můžete s barvičkami vyřádit, nežli právě v pokojíčku vašeho dítěte? Sem barvy patří a čím více jich bude, tím lépe! Děti barvy milují, nehledě na to, že barevně zařízený pokojíček je pro ně daleko větším lákadlem. Proto se nesnažte držet při zemi a klidně popusťte uzdu fantazii.

Různorodé barvy se mohou objevovat nejen na zdech v podobě výmalby, ale i jako nejrůznější dekorační prvky. Na okna dejte barevné závěsy a záclony s dětskými motivy, peřinu s polštářem povlečte do barevného ložního prádla - děti milují povlečení s motivem z pohádek a dětských hrdinů. Stejně tak si můžete vyhrát s obrázky na zdi, dekoračními polštářky, plyšovými hračkami nebo kusovým kobercem.

 

 

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.