Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Chcete mít v koupelně teplíčko? Vyberte správný typ topení!

Chcete mít v koupelně teplíčko? Vyberte správný typ topení!

Není nic horšího, nežli když vylezete z horké vany nebo sprchy a doposud příjemně zahřáté tělo se vám během několika málo vteřin brutálně ochladí, protože je v koupelně zima. Pakliže nepatříte mezi věrné otužilce, pak vás pouhá představa, že musíte z horké vody vylézt do studené koupelny, přiměje se zatřást po celém těle. Chcete-li mít ve své koupelně teplíčko, zamyslete se nad tím, jaký typ topení je zrovna k vám domů tou nejlepší volbou.

Není topení jako topení

Vybrat topení do koupelny se možná jeví jako brnkačka, ve skutečnosti to chce alespoň trochu přemýšlet, uvažovat a dávat si dohromady pro a proti, abyste skutečně vybrali správně. Není totiž topení jako topení a do své koupelny si tak můžete kromě klasického radiátoru mimo jiné pořídit například podlahové vytápění nebo elektrický přímotop. Kterou variantou tedy obohatit vaší koupelnu?

• Podlahové vytápění

Podlahové vytápění můžeme doporučit především těm, kteří ještě mohou zasahovat do stavebních prvků své domácnosti, protože v tomto případě je řeč o řešení, které se instaluje buď při samotném budování interiéru, nebo při jeho rekonstrukci. Nechcete-li se zbytečně pouštět do nějakého bourání, pak o podlahovém vytápění neuvažujte.

• Topné panely

Chcete-li dosáhnout rychlého vyhřátí koupelny, aniž byste museli čekat dlouhé minuty (nebo snad hodiny), nežli se prostor příjemně vyhřeje, vsaďte na sálavé topné panely. Ty se vyznačují tím, že vyzařují infračervené paprsky, jež se okamžitě přeměňují na tepelnou energii a ta dopadá jak na lidi, tak i předměty okolo. Topné panely lze instalovat na stěnu i strop, jsou skvělou prevencí proti vzniku plísně.

• Radiátor

Klasikou všech klasik i nadále zůstávají radiátory, které má doma většina z nás. Radiátory se mohou lišit svou velikostí, barvou, tvarem a samozřejmě i kapacitou, proto dobře vybírejte, která typ bude vhodný zrovna k vám domů. Oblíbené jsou ploché radiátory, někdo však nedá dopustit na žebrové, záleží tedy pouze na vás, pro které se rozhodnete.

• Topné žebříky

Nejedna koupelna v dnešní moderní době disponuje topnými žebříky, což je typ topení, jež na pohled skutečně připomíná žebřík a mnoho lidí si jej do koupelny instaluje především proto, aby na nich mohli sušit ručníky. Výhodou je, že nejsou náročné na prostor, instalují se na stěnu, kde pro sebe příliš místa nezaberou a i zde lze vybírat z mnoha tvarů, barev i velikostí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.